Spółka Częstochowa Wiolinowa której celem jest budowa mieszkań, ukończyła prace nad przygotowaniem prospektów informacyjnych, umów sprzedażowych i rezerwacyjnych, wobec tego niebawem ruszy z procedurą rezerwacyjną na zakup lub wynajem z dojściem do własności mieszkania na zaprojektowanym „Wiolinowym osiedlu” w dzielnicy Grabówka.

Procedura taka może być rozpoczęta po uzyskaniu kredytowania, a na obecną chwilę wniosek kredytowy jest rozpatrywany przez bank.

Spółka uruchomiła stronę internetową dedykowaną tej inwestycji – www.wiolinowe.pl  ,  że szczegółowymi informacjami o lokalizacji, ilości i wielkości lokali, oraz ich rozmieszczenie. Zgodnie z umową Spółki połowa mieszkań przeznaczona będzie na sprzedaż a połowa na wynajem z dojściem do własności.

W pierwszym etapie powstanie jeden z ośmiu zaprojektowanych budynków zawierający 77 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 3403,67 m2 oraz 2 lokale usługowe o łącznej powierzchni 179,29 m2. Budynek będzie posiadał cztery kondygnacje nadziemne oraz jedną kondygnację podziemną techniczną. Metraże od 25 do 74 m2, balkony, tarasy i ogródki lokatorskie oraz miejsca postojowe naziemne. Budynek będzie wyposażony w windy, dodatkowe pomieszczenia lokatorskie i przestronne klatki schodowe.

 To modelowe osiedle będzie przyjazne ekologicznie, wzbogaci przestrzeń dzielnicy i stanie się jedną z jej fundamentalnych wizytówek. Osiedle zdominowane będzie przez zieleń, a powstająca przestrzeń będzie maksymalnie dostępna i funkcjonalna.

Wiolinowe Osiedle w 100% wpisuje się w trend zielonej architektury poprzez otoczenie budynków różnorodnymi krzewami i drzewami. Natomiast wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zasilania budynków, takich jak: panele fotowoltaiczne czy powietrzne pompy ciepła zlokalizowane na dachu każdego budynku, czyni je jeszcze bardziej zielonym i ekologicznym osiedlem.

Inwestycja przyczyni się do podniesienia atrakcyjności całego otoczenia. Budowa osiedla bowiem, to nie tylko zagospodarowanie terenu, na którym ma ono powstać; znaczącej poprawie ulegnie również sieć drogowa w jego najbliższej okolicy.

Bardzo serdecznie już dziś zapraszamy do zapoznania się z Wiolinowym osiedlem na stronie www.wiolinowe.pl