AKTUALNOŚCI

12.03.2021 r.

Nowa inwestycja na Grabówce to szansa na rozwój

Przygotowana przez spółkę oferta w istotnym stopniu zapełni lukę mieszkaniową na rodzimym rynku nieruchomości. Skorzystają także drobni przedsiębiorcy, gdyż partery budynków posłużą do stworzenia punktów handlowo-usługowych, których tak brakuje w dzielnicy. 

Koncepcja osiedla przy ulicy Wiolinowej zakłada budowę ośmiu czterokondygnacyjnych obiektów, które zapewnią sześćset mieszkań. Co równie ważne, konkurencyjnych cenowo względem tych oferowanych przez prywatnych deweloperów. Otwarty w dużej mierze na młodych ludzi projekt, da impuls do założenia rodzin i pozwoli tym samym związać ich na stałe z miastem.  
 
Od lat Grabówka zmaga się z niedostateczną liczbą punktów handlowych i usługowych. Dlatego osiedle na ulicy Wiolinowej odpowie na tę potrzebę. Zamiast tracić cenny czas na wyprawy do hipermarketów, okoliczni mieszkańcy po artykuły pierwszej potrzeby będą mogli przyjść do sklepów, które zostaną usytuowane w parterowych kondygnacjach budynków.  
 
Powstaną również punkty usługowe w postaci salonów fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetów odnowy biologicznej czy klubów fitness. Zaoszczędzony na dojazdach w inne rejony miasta czas, mieszkańcy Grabówki będą mogli spożytkować na umacnianie więzi rodzinnych, spotkania z przyjaciółmi czy realizując prywatne pasje. 
 
Koncepcje, które inwestor zamierza wdrożyć przy okazji budowy wspomnianego osiedla, zapewnią rozwiązanie szeregu niedogodności także dla seniorów, dla których załatwianie codzienny potrzeb życiowych, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, jest szczególnie trudne.