AKTUALNOŚCI

12.03.2021 r.

Nowe przedszkole i żłobek dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Grabówki

Zespół inicjujący założenia całościowej koncepcji nowego osiedla dostrzegł co jest istotne dla młodych rodzin. Otóż chcą one zaoszczędzić czas na odprowadzaniu dziecka do i z przedszkola lub żłobka. Najlepiej, aby znajdowało się ono tuż obok domu.  

Tego, jak niezwykle istotne jest zapewnienie spokojnego powrotu na rynek pracy młodym rodzicom nikomu nie trzeba tłumaczyć. Z tego względu dwa lokale w części parterowej budynków zostaną przystosowane pod funkcjonowanie przedszkola i żłobka. Co równie istotne, z placówek, które tam powstaną, będą mogli korzystać mieszkańcy całej dzielnicy. 

Szczególną zaletą tych pomieszczeń będzie to, iż już na etapie projektowania, a następnie budowy obiektów, inwestor zadba o odpowiednie doświetlenie pomieszczeń, brak schodów czy bezpośrednie sąsiedztwo placu zabaw.  

Stworzenie na terenie osiedla wspomnianych placówek z pewnością ułatwi młodym ludziom zorganizowanie profesjonalnej opieki dla swoich dzieci, a bezpośrednie sąsiedztwo pozwoli zaoszczędzić czas, który musieliby poświęcić na dojazdy. Niezależnie od tego, w której części dzielnicy mieszkają młodzi rodzice.